lv
lv
lv
lv

Mūkusalas Biznesa Centrā ar vērienu atklāta A klases biroju ēka ZEISS BIROJI

Piektdien, 12. aprīlī svinīgā gaisotnē aizvadīts jaunās A klases biroju ēkas ZEISS BIROJI atklāšanas pasākums. Ēka atrodas Dēļu ielā 2 un ir daļa no MŪKU SALAS – mūsdienīga biroju kvartāla, kas pēdējo gadu laikā attīstīts Mūkusalas ielas apkaimē. Atklāšanas pasākumā piedalījās gan projekta attīstītāja – Mūkusalas Biznesa Centra – pārstāvji, gan biroju ēkas nomnieki un projekta atbalstītāji.

 

Par godu jaunās biroju ēkas iedvesmas avotam, pasākums aizvadīts Lielā Getsbija noskaņās – 20. gadsimta 20. gadu retro stilā. Viesiem bija iespēja baudīt šefpavāra Laura Aleksejeva un restorāna “36. līnija” uzkodas, savukārt par muzikālo atmosfēru parūpējās Radio 5 personība Linda Samsonova un grupa “Very Cool People”, kopā ar dziedātāju Paulu Saiju.

 

Ēkas būvniecība uzsākta 2021. gadā, taču plānošanas stadijā tā bijusi vēl vairākus gadus pirms tam – par tās iedvesmas avotu kalpojusi kādreizējā “Carl Zeiss” optikas fabrika, kas reiz atradusies šajā pašā vietā un uzskatāma par pirmo dzelzsbetona celtni Rīgā. Lai gan fabrikas ēku saglabāt nav izdevies, ZEISS BIROJU ēkas fasāde ir veidota pēc vēsturiskās celtnes līdzības. Projektu izstrādājis Aleksandrs Čepiguss no arhitektūras biroja “DUAL arhitekti”, savukārt būvdarbus veicis būvuzņēmums SIA “Velve” un projekta īstenošanā kopumā investēti aptuveni desmit miljoni eiro.

 

 

 

“Es vienmēr esmu domājusi, ka katrai ēkai ir sava dvēsele – arī būvnieki un attīstītāji domā par to, kā viņu veidotais projekts izskatīsies pēc 100 vai 200 gadiem, kas ar šo ēku notiks un kādi cilvēki tajā dzīvos. Un arī mēs ZEISS BIROJU ēkai esam devuši dvēseli – mēs esam to piepildījuši ar cilvēkiem, enerģiju, prieku un notikumiem,” atklāšanas pasākumā dalījās Mūkusalas Biznesa Centra valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane. “Es vēlos pateikties gan mūsu brīnišķīgajai komandai, kas nenogurstoši strādā, lai attīstītu visu MŪKU SALAS teritoriju, gan mūsu klientiem, kuri mums tic un attīstās kopā ar mums.”

 

“Šī ēka nav tikai betona un stikla izstrādājums – tas ir ambīciju, mērķu un mūsu pašizaugsmes apliecinājums. Mūkusalas Biznesa Centra komanda ar šo projektu faktiski ir strādājusi vairāk nekā 20 gadu garumā un parūpējusies, lai šis mūsu sapnis tiktu piepildīts. Mēs būvējam ne tikai ēkas un sienas – mēs veidojam vidi, kur mūsu nomniekiem kopā ar mums būtu iespēja realizēt arī savas ambīcijas un mērķus,” stāsta Mūkusalas Biznesa Centra līdzīpašnieks Klāvs Vasks.

 

 

 

ZEISS BIROJU atklāšanas pasākuma kulminācijā atklāta arī tēlnieka Gintera Krumholca skulptūra “Atdzimšana”. Skulptūra arī turpmāk atradīsies ZEISS BIROJU ēkā un to varēs apskatīt ikviens ēkas apmeklētājs. Atklāšanas pasākumu apmeklēja arī īpašie viesi – apdrošināšanas sabiedrības “Balcia Insurance” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus un zvērinātu advokātu biroja „Eversheds Sutherland Bitāns” partneris Agris Bitāns, kurus dēvē par “ēkas krusttēviem” – piedaloties galerijas un izsoļu nama Birkenfelds rīkotajā labdarības izsolē, gan Lucaus, gan Bitāns guva iespēju ZEISS BIROJU ēkas pamatos ievietotajā laika kapsulā atstāt savu vēstījumu.

 

“Rīgai ir paveicies, ka ir tik uzņēmīgi uzņēmēji, kuri spēj ne tikai radīt ideju, bet arī materializēt to reālās vērtībās. Apskatot šo objektu, ir skaidri redzams, ka tās ēkas, kuras tiek būvētas bezpersoniski piesaistītu finanšu līdzekļu rezultātā, būtiski atšķiras no šādām ēkām, kurās attīstītāji ir ielikuši savu sirdi un dvēseli – ienākot ZEISS BIROJOS, uzreiz var sajust, cik liela nozīme ir tieši kvalitātei,” stāsta Jānis Lucaus.

 

 

 

Savus nomniekus ZEISS BIROJU ēka sāka uzņemt jau 2023. gada nogalē – pašlaik starp A klases ēkas nomniekiem ir tādi uzņēmumi kā DELFI, Helmes Latvia, ABB, Konica Minolta Baltia, Grenardi Group, Bolt un Altum, kura Centra reģiona birojs atrodas A klases biroju ēkā. No ēkas kopējās iznomājamās platības – 5600 kvadrātmetriem – gandrīz 90% izdevies iznomāt vēl pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā. Kā stāsta pilna cikla mārketinga aģentūras MATCH vadītāja Anita Pokrovska, šajos panākumos liela nozīme ir tieši kopienai, kas izveidojusies ap MŪKU SALAS zīmolu.

 

“Nomnieku slēgto aptauju rezultāti ir parādījuši, ka MŪKU SALAS galvenās priekšrocības ir ne tikai attīstīta infrastruktūra un izdevīga atrašanās vieta, bet arī iespēja strādāt līdzās visdažādāko nozaru tirgus līderiem. To, kādi mēs esam, daudzējādā ziņā nosaka tieši mūsu apkārtējā vide, un MŪKU SALAS pamatā ir spēcīga, dinamiska un motivējošu profesionāļu kopiena, kuru mūsu vairākus gadus ilgušās sadarbības laikā esam spējuši ievērojami stiprināt,” stāsta komunikācijas aģentūras MATCH līdzīpašniece Anita Pokrovska.

 

 

 

 

ZEISS BIROJU ēka ir sertificēta atbilstoši BREEAM Excellent ilgtspējas sertifikāta prasībām, projektā iekļaujot A klases energoefektīvas gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas un ilgtspējīgus un dabai draudzīgus apdares materiālus. Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā “Tele2”, “Hilti Services Limited”, “Delfi”, “Cognizant”, “Coffee Address”, “Sodra Forest Latvia”, “Civinity” un citi biroji. 2021. gada beigās Mūkusalas ielas apkaime apvienojusies zem vienota zīmola – MŪKU SALA, kurā ietilpst Mūkusalas Biznesa Centrs un jaunatklātā ZEISS BIROJU ēka.

× Chat with us?